Skip to Content

Bazger.cz

Online magazín

Senná rýma

Senná rýma

Closed
by Duben 10, 2018 Zdraví

Jaro je radostné období, ovšem pro toho, kdo je alergický na pyly, se může stát spíše obdobím utrpení, až ho kolikrát dožene k pláči. Lidí, kterým celé jaro teče z nosu, nebo ho mají ucpaný tak, že nemohou vůbec dýchat, celoročně přibývá. A může za to senná rýma. Naštěstí s ní jde docela snadno bojovat.

pampeliška

Senná rýma není ze sena
Název senná rýma je trošku zavádějící, protože nemá se senem vůbec co dělat. Přesto tak alergii na pylové částice, které poletují vzduchem, lékaři i pacienti označují. Senná rýma je sezónní alergická rýma, která dokáže pěkně nepěkně potrápit nejednoho alergika. Její vrchol připadá každoročně na přelom mezi jarem a létem.

Kdo sennou rýmou trpí?
Senná rýma není ničím výjimečným, trpí jí více než polovina populace. Objevit se může kdykoliv v průběhu života v jakémkoliv věku. Zpravidla začíná jako obyčejná rýma, ale potíže po týdnu neustoupí, naopak se budete cítit hůř a hůř. Potíže se zhoršují a nos je stále ucpaný. Navíc vám otečou a pálí oči, kýcháte a přidá se také úporný kašel.

léky

Kde se alergie bere?
Senná rýma je vlastně nepřiměřená reakce vaší imunity na vniknutí rostlinných pylů do vašeho organismu. Zanítí se vám sliznice nosu, očí a dýchacích cest, a za to všechno může působení alergenů.

Previous
Next