Skip to Content

Knižní inspirace

Knižní inspirace

Closed
by 10 dubna, 2018 Zábava

                Horké letní dny lze trávit buď u vody, nebo schováni v klidu a chládku domova. Tak, či tak se kniha bude hodit. Že nevíte jakou? Inspirujte se.

Láska a nehezké životní osudy

 žena s knihami
Collen Hoover: Bez naděje
Sedmnáctiletá Sky vyrůstá s matkou v domě bez moderních technologií, avšak spokojeně. Jediné co jí v životě chybí, je láska muže. Doposud nepoznala toho pravého. Pak ale potká úchvatného Holdera, jehož pověst není zrovna lichotivá. Kromě citů, které v ní tento chlapec dovede vyvolat, však vyvolává i ztracené vzpomínky a Sky odhaluje děsivé tajemství své minulosti.
 
Krystal Sutherland: Láska v prachu hvězd
Henry je neobyčejně obyčejný chlapec, který ovšem na rozdíl od vrstevníků nepropadá časté a prchlivé zamilovanosti. Pak ale potkává zvláštní dívku Grace, která nepřitahuje vzhledem, ale svojí tajemnou povahou. Kromě povahy je na ní však tajemného více. Například minulost. Podaří se Henrymu odhalit Graciina tajemství?
 knihy na polici
Rebecca James: Cena nevinnosti
Australan Tim ničím nevyniká. Spíš než průměr představuje podprůměr. Jeho flegmatický přístup způsobuje, že jeho život nikam nepostupuje. Dokonce bydlí u své bývalé přítelkyně. Pak se najednou naskytne šance bydlet v obrovském domě za minimální nájem. Jaký je háček? Jeho spolubydlící se stává zvláštní dívka Anna, která nikdy z domu nevychází. Co se jí stalo? A lze její nemoc vyléčit?
 

Fantasy série

 
Wendy Higginsová: Svůdná triologie (Svůdné zlo, Svůdné nebezpečí, Svůdné zúčtování)
Středoškolačka Anna není ve škole příliš oblíbená, protože většinu času věnuje studiu. Na jejím vzhledu není nic zvláštního, avšak na její osobě už ano. Má schopnosti, které nikdo jiný nemá, a o kterých nesmí mluvit. Pravdu o sobě začne zjišťovat teprve, když pozná svůdného Kaidana, který patří na stranu zla. Kam patří ona? A může Kaidana nějak změnit?
 
Anita Grace Howardová: Série Šepotání
Alyssa pochází z rodu slavné Alenky, která měla navštívit říši divů. Ženy tohoto rodu se často zblázní a tvrdí, že navštívily říši divů. I Alyssa začíná pociťovat změny na svém psychickém stavu. Slyší mluvit hmyz a šeptat květiny.  Pak se ovšem trhlinou v zrcadle dostává do říše divů, která se té povídkové podobá jen zpola. Navíc o její srdce soutěží jak její pozemský muž snů, tak tajemný Morfeus z říše divů.
 maják v knize

Sci-fi

Neal Shusterman: Bez šance
Svět, který války dovedly k novému smýšlení. Nechtěné děti jsou rozebírány na součástky, a jejich části pak nahrazují poškozené části těl jiných lidí. V knize se setkává trojice dětí, které mají být rozebrány, a nastává boj o holý život. Podaří se dětem zvítězit nad systémem a zachránit si život?
 
R. Jenn Johansson: Nespavost
Víte, komu jste se naposledy před spaním podívali do očí? A teď si představte, že když usnete, ocitnete se v jeho snech. To přesně se děje Parkerovi. Problém je, že když bdí v cizích snech, jeho mozek ztrácí odpočinek a tělo umírá. Pak ale potkává dívku, v jejíchž snech dokáže spát. Jak však zajistit, aby se každý den naposled podíval do očí jí?
 
 
Snad vás knihy zaujmou a našli jste zde alespoň nějakou inspiraci.
 

Previous
Next