Skip to Content

Fyzické onemocnění je často psychického původu

Fyzické onemocnění je často psychického původu

Closed
by 10 dubna, 2018 Zdraví

Jak víme, pokožka na našem těle představuje největší orgán, kterým jsme byli přírodou obdařeni. S ním se také pojí jistá dualita, co se psychického a fyzického zdraví týče. Právě kůže je jakýmsi pojítkem mezi naším psychickým zdravím a zdravotním stavem fyzického těla. Proto je zřejmé, že pokud něco naruší naši psychiku, má to dopad i na naše fyzické zdraví. Lékaři z Motolské nemocnice tvrdí, že právě psychické napětí, dlouhodobý stres nebo strach či deprese a úzkostlivé poruchy osobnosti mohou vést ke spuštění onemocnění kůže, což potvrdili u více než sedmdesáti pěti procent pacientů.

akné

Propuknutí nemoci i psychické napětí je značně individuální
Naše emoce jsou stejně důležité, jako je zdraví našich orgánů, kloubů nebo kardiovaskulárního systému. Často se stává, že v sobě držme hodně psychické bolesti nebo strachu a stresu. I to může být spouštěčem vážných a často chronických nemocí.

Co udělat pro léčbu?

–          Nestačí pouze léky na fyzickou povahu nemoci
–          Nemoc může u dětí způsobit odpor k vlastnímu tělu
–          Nemoc u dospělých může ovlivnit vztah ke svému okolí a mohou se vyvinout poruchy osobnosti
Je proto nutná také porada s psychologem, který pomůže s procesem nemoci. Kromě kortikoidů, kterými se lupénka a ekzém léčí, si můžete pomoci konopnými mastmi nebo mastmi, které obsahují velké množství zvlhčovacích látek a také rostlinných extraktů, které zklidňují proces nemoci.

zánět

Jak takovou nemoc správné vyléčit?

1.       Nejdůležitější je se umět uklidnit a uchopit stresovou situaci do rukou. Něco s ní udělat, vyřešit ji nebo ji odstranit ze svého života. Může to být složité, odstranit ze svého života stres, ale je to nezbytné pro vaše zdraví.
2.       Naučte se stres zvládat – zde budete pravděpodobně potřebovat odbornou pomoc, zvlášť pokud trpíte poruchou osobnosti, která se nedá regulovat prášky.
3.       Naučte se pracovat s časem – jistě, práce je důležitá, ale vy si musíte najít čas na volnočasové aktivity, koníčky, zábavu, odreagování se. Nemůžete v jednom kuse pouze pracovat.
4.       Vypovídejte se, vyhledejte emocionální podporu u přátel, rodiny nebo partnera. 

Previous
Next