Autor

Svět vnímám jako fantastickou sérii vybarvených i černobílých snímků. Fotím opravdu rád a společenské akce, nebo dlouhé procházky s fotoaparátem jsou pro mne zároveň příjemnou relaxací. Vždy vzniká něco nového. Co vlastně zůstane zachyceno a jaký bude den pro fotografii stvořený? Fotím hlavně pro radost. Dobrá fotka potěší oko, duši i další zákoutí lidské existence.


Důležitý je výsledek, kreativita, ale i úprava fotografií a spontánní expanze nápadů.

Jsem semi-profi fotograf. Už nikoliv amatér, ale ani profesionál ve smyslu jediného povolání. Na těchto stránkách nevystavuji rodinná alba. Fotím rád lidi, věci, zvířata, rostliny, přírodu obecně, krajinu. Zkrátka vše, co zachytí můj pohled. Celek i detail. Zajímavé mohou být hry stínů, tvary, zvláště zaujme umístění objektu, barvy. Postačí i malá změna úhlu záběru a vznikne zcela nový dojem z pořízeného obrazu. To mě na fotografii baví …

Jak vidím okolí, objekty i svět, je podtrženo citem i důrazem na přirozenost. „Fotím kudy chodím“ a na přání vytvořím i vám soubor fotografií. A tím to nekončí. Fotky upravím, odešlu na server, je možné se domluvit i na zhotovení fotoknihy. To je hezká památka a poslední dobou hodně oblíbená. Roste ale počet lidí, kteří se vrací ke klasickému fotoalbu.

Dokumentární a reportážní fotografie je mi blízká pro svou autentičnost. Snímání průběhu neopakovatelné akce, vystoupení, nebo události je pro mě vždy velkou výzvou a s vědomím zodpovědnosti pracuji nejen v terénu, ale následně i během úprav a korekcí jednotlivých obrázků. Vždy také sázím na spolehlivý fotoaparát a tím je dnes pro mě Nikon.

Už jsem napsal, fotím rád a v podstatě všechno. Jak dobře ví každý fotograf, z tisíce snímků je povedená stovka a jen deset záběrů vyvolává nadšení. Přesto jde o nádhernou práci se světlem, stíny a barvami, hry s technikou a nakonec i kouzla s naturalistickým působením zachycené scény. Fotograf na počátku i konci je tvůrcem okamžiku.

Nafotit lze cokoliv a kohokoliv. Zvířectvo, domácí mazlíčky, promofoto zoologických zahrad, útulků. Nádherné mohou být galerie snímků dokládající zaměření a práci veterinární praxe, reportáže z odchytu a převozu zvířete, nebo jeho vypuštění do volné přírody. Avšak komerční lov a myslivecké hony – promiňte mi – nefotografuji.

Oblast středních a severních Čech je pro mne domovem. Liberec, Česká Lípa, Mělník, Jičín, Mladá Boleslav, ale také Nymburk, Děčín. To jsou mé oblíbené okresy. Praze se také nevyhýbám a například do Polska a na Slovensko jezdím velice rád. Nevadí mi však ani drsnější podmínky a vydám se v rámci zakázky i do lokalit mimo region mé působnosti.

Představení bych ukončil pozvánkou na prohlídku fotoalb v galerii, která je součástí těchto stránek. V roce 2016 jsem se vrátil k fotografii. Ať už se vám budou mé snímky líbit, nebo se s podstatou naprosto rozejdete, budu rád pokud zanecháte komentář na stránce recenzí. Pomůže to rozvoji mé práce a inspiraci v oblasti digitální fotografie.

Fotografické snímky totiž v člověku probouzí nostalgické vzpomínky. Připomínají nám zážitky, osoby, prostředí a vše, co v životě lidském bylo důležité, zajímavé a povětšinou hezké. Pro každého, kdo je shlédne, mohou znamenat něco naprosto odlišného. Víte, bylo mi deset let, když jsem poprvé zmáčkl spoušť a přestože známe i film a video, stále si myslím, že fotka má co říct.

Vše je na přání. Mějte se hezky …